مونت بلانک، لجیند، افسانه ی دیرپا:

شخصیّت رایحه:

لجیند، عطرِ مردانه، ماندگار و سنّتی (از خانواده قدیمی فوجر (Fougere) به زبان انگلیسی یا فرن (Fern) به زبان فرانسه و سرخسی به زبان فارسی) که نوت آن دیرزمانی است در عرصه عطرهای مردانه، مُدِ بازار بوده است. این نوت، از قرابت رایحه یونجه و اسطوخودّوس، همراه با خزه، چوب و رُز شکل می گیرد. امّا چیزی که لجیند را متمایز می کند، چرخشی است که با نوتِ گل­بوی غالب، از ابتدای استعمال عطر تا مرحله خشک شدن آن، وارد شده است.

خصوصیّات رایحه:

  1. قوی؛ (مقدار کمی از عطر، شدّت بویایی لازم را فراهم می ­نماید. به گونه ­ای که استفاده بیش از مقدار (Overdose) ممکن است موجب سردرد، سرگیجه و تهوّع شود.)
  2. منتشرشونده؛ (در ابتدای استفاده از آن، مولکول های عطر به سرعت در هوا حرکت و شامّه ها را از حضور خود آگاه می سازد.)
  3. غنی؛ (به علّت استفاده از موادِّ اوّلیّه ی دارای رایحه ی سنگین، رایحه ی آن غلیظ به نظر می رسد.)
  4. پُر؛ (بدلیل موجود بودن انواع مختلف نوت ها در آن، طیف رنگین­ کمانی عطر کامل است.)
  5. ماندگار؛ (در نتیجه ی استفاده از موادِّ متعلّق به نوت پایه، از قبیل نوتِ شیرین، چوب­-بو، خزه-­بو و ... ساعات زیادی پس از استفاده از عطر، هنوز اثر عطر قابل ادراک است.
زمان و مکان استفاده
از نظر اینجانب این عطر برای فصول سردسال و جهت مردان میان‌سال و مسن و همراه با لباس‌های رسمی و جهت استفاده در مراسمات و جلسات رسمی طرّاحی گردیده است.
شریف‌عطّار
/ 1 نظر / 35 بازدید
آوات دادخواه

ضمن سلام وتشکر... 1-آیاخصوصیات فوق درسایرنسخه های دیگراینکارازقبیل Mont Blanc Legend IntenseوMont Blanc Legend Special Edition 2012وMont Blanc Legend Special Edition 2013دیده میشود؟ 2-تفاوت مواردفوق درکدامیک ازنوتهای عطر(اولیه-میانی-پایه)است؟ 3-اساسا"واژه ی اینتنس درادکلن ها بیانگرچیست؟