عطرهای رقیق نشده:

عطر غلیظ

عطرهای باز، پایه روغنی موجود در بازار اگر متعلّق به شرکت های معتبر اروپایی، آمریکایی و ژاپنی از قبیل جیوودان، آی.اف.اف.، دراگوکو، پی اف دبلیو، هنکِل، فرمنیخ و ... باشد و فروشنده آن را با چیز دیگری مخلوط نکرده باشد برای استفاده مناسب بوده و ماندگاریشان به دلیل پایه روغنی بودن (روغن مورد استفاده معمولاً DPG که یک ثابت کننده ی (Fixative) عطر است می باشد) از عطرهای پایه الکلی بیشتر است.
آنچه خرید و استفاده اش خوب نیستف آروما کمیکال (aroma chemical، مواد شیمیایی معطّر) فرگرنس اویل ها (روی برچسب ظرف های آلمینیومی این کلمه نوشته شده Fragrance oil، روغن عطر) که جز مواد اوّلیّه هستند و برای کاهش وزن مرسوله و در نتیجه قیمت ارسال، توسّط کارخانه بصورت غلیظ و رقیق نشده (undiluted) فروخته و ارسال می شوند، است.
این مواد بعنوان مواد اوّلیّه برای ساخت عطر استفاده شده و می بایست ابتدا رقیق شده و بعداً استفاده گردد. استفاده از این مواد بصورت مستقیم روی پوست می تواند به پوست آسیب برساند.
پس از دوستان فروشنده درخواست می نمایم که برچسب را خوانده و اگر واژه های undiluted، Fragrance oil را دیدند یا به شکلی مطمئن شدند که عطر رقیق نشده آن را بصورت 20 درصد رقیق نموده و بفروشند. یعنی 4 واحد الکل طبّی سفید رنگ 90 درصد به بالا (اتیل الکل) و 1 واحد عطر غلیظ را با هم مخلوط و بعداً بفروش برسانند.

شریف عطّار

/ 0 نظر / 6 بازدید