عطر ما از دیدگاه دیگران چگونه است؟

 

معمولاً هنگام امتحان عطر همه عادت دارند که عطر را از فاصله ی نزدیک مثلاً روی نوار بویایی کاغذی یا روی مچ دست امتحان کنند. رایحه ای که بدین شکل استشمام می شود متفاوت از رایحه ای است که از را ه دور  به مشام اطرافیان ما می رسد.

همچنین شامّه ی ما به عطری که روی بدنمان وجود دارد عادت می کند و امکان تجربه ی عطر روی بدن با توجّه به سیستم بویایی ما متصوّر نیست.

برای اینکه بدانیم عطر ما چه احساسی را در دیگران بر می انگیزد نیاز است از اتاقک های استانداردی استفاده نماییم. امّا دسترسی به این اتاقک ها تقریباً برای همه ی ما غیر ممکن است.

مکان هایی در دسترس ما است که هرچند همانند اتاقک استاندارد عمل نمی نماید امّا تا حدودی می تواند احساس ایجاد شده از عطر از فاصله ی دور را به ما منتقل کند. یکی از این مکان ها حمّام است. ما با اسپری چندباره ی عطری خاص در حمّام و روشن نمودن هواکش، پس از یک یا دو دقیقه، با باز نمودن درب حمّام و از پشت درب می توانیم عطرمان را از فاصله ی دور استشمام و احساس ایجاد شده از آن را تجربه نماییم.

شریف عطّار

/ 5 نظر / 77 بازدید
حسین

کاری که من طبق عادت معمول میکنم این هستش که یه مقدار از عطر یا ادکلن رو توی در ادکلن میزنم و بعد از یکی دو روز بوش میکنم . معمولا جواب میده و اون رایحه ای که میمونه رو نشون میده . البته در مورد ادکلن های مارک دار و یه مقدار با قیمت بالاتر بعد از اشنایی با این مقوله ( منظورم نت اولیه و نت های بعدی هستش ) دیگه یه مقدار کار سخت تر میشه .

حسین

ممنون از راهنماییتون. این مقوله نت ها راجب به عطر های با قیمت پایین و نچندان گرون قیمت هم صدق میکنه یا نه . ؟ یا با این قیمت های پایین دیگه واسه اون تولید کننده به صرفه هست که بخواد واسه این تغییر رایحه وقت و انرژی صرف کنه ؟

tarannom

ببخشید یه سوال؟ شما عطار هستید یا در مورد عطر پژوهش میکنید؟؟؟

دوست

مرسی از مطالب عالیتون. اگر دوستی مطالب شما رو در سایت دیگری بدون ذکر منبع استفاده کنه آیا راضی هستید؟ اگر نه، لطفا این مطلب رو در پایان هر مقاله ذکر کنید چون من مطالب شما رو بدون ذکر منبع در جای دیگری دیدم.

علیرضا

با سلام فرمودید در عطر های مدرن سبک مریکایی 3 نوت اولیه و میانی وپایه به هم نزدیک هستند وحالت خطی دارد سوال من این است که در این حالت ترکیب مواد چگونه است مثلا ماده ای که برای نوت پایه استفاده میشود ومثلا چوب بو است برای نوت های میانی واولیه هم از مواد چوب بو استفاده میکنند؟ خوب از همان اول فقط از نوت پایه استفاده شود بهتر نیست؟