تق هرمس، عطری متفاوت از روند رایج بازار:

عطری با طلیعه­ ی ترش و تلخ که به نوتی جدید بوجود آمده از آکورد "نعناع هندی" و وانیل ختم می­ شود. آکوردی بدیع که گل سرسبد نوت ­های این عطر است و از خلّاقیّت هنر عطّار سرچشمه می­ گیرد.

در روزگاری که عطرهای تمیز (Clean) رسم و مُد بازار عطرهای مردانه می­ باشد، توقّع این است که رایحه ­های خارج از روند رایج، فقط بتوانند در عرضه­ های نیشِ یا در طرّاحی برای افراد خاص (عطرهای سفارشی) حضور داشته باشند. امّا تِغ، علی­ رغم دنبال ننمودن روند رایج، به موفّقیّت در فروش دست می ­یابد.

شاید بتوان تغ را عطری قطبی نامید. چرا که ممکن است افرادی بشدّت عاشق آن باشند و بلعکس برخی متنفّر. علی ­رغم این، تِغ با پذیرش ریسکِ عرضه­ ی رایحه ­ای خارج از روند بازار و حائز بودن آکوردی نو، مورد تحسین است.

شریف عطّار

/ 3 نظر / 39 بازدید
مهدي

جناب شريف عطار با سلام وتشكر از مطالب آموزنده جنابعالي لطفا راهنمايي بفرماييد منظور از عطرهاي clean كدام گروه از نوت ها است متشكر ميشوم مثالي از عطرهاي امروزي و فوق العاده بزنيد.

آوات

باسلام واحترام فراوان. ضمن تشکرروزافزون ازبابت وبلاگ سودمندوارزشمندعطاری وآرزوی توفیق هرچه بیشتردراینراه.بایدبه عرض برسانم مدتی پیش براساس علاقه ی وافر به این ادکلن نسخه ی پیورپرفیوم(pure perfium) و75سی سی اینکارراباوجودقیمت بالاخریداری کردم امادرکمال ناباوری باماندگاری کم وپخش بشدت ضعیف آن مواجه شدم.لازم به یاداوری است ادکلن فوق اصل بوده ودرآن شکی نیست.اگرممکن هست علت انرابیان بفرمایید.....

آوات

ضمن تشکر. باعنایت به اینکه برروی جعبه ی ادکلن تاریخ تولید و یا انقضا درج نمی شود آیا راهی برای تشخیص کهنه بودن آن وجوددارد؟