برای استخراج عصاره‌ی گل‌ها نیاز به یک حلّال دارید که در دسترس‌ترین آن اتانول با غلظت بالای 90% مثلاً اتانول 98% است.
ابتدا میزان زیادی گل (مثلاً رز دمشقی (گل محمّدی) خشک شده یا هر نوع رز معطّر دیگر یا یاس، اسطوخودّوس، بهار نارنج و ...) بدون برگ سبز و ساقه را در یک ظرف شیشه‌ای (ظرفی با درب مناسب که اجازه‌ی تبخیر الکل را ندهد) و اتانول را روی آن بریزید بگونه‌ای که اتانول تمام مواد را پوشانده و در بالای سطح این مواد قرار گیرد. سپس به مدّت حدّاقل یک هفته اجازه دهید گل درون الکل بماند. در طول این هفته هر روز نسبت به تکان دادن ظرف اقدام نمایید تا حلال به همه جای عطر برسد. پس از یک هفته گل‌های استفاده شده را از الکل خارج و درون پارچه‌ی کتانی سفید و تمیز کاملاً بچلانید تا تمامی الکل و موادّ معطّری که از گل استخراج نموده به درون ظرف برگردد. سپس گل‌های جدید را درون همان الکل قرار دهید و فرآیند قبلی را تکرار نمایید و آن‌قدر این فرایند را ادامه دهید تا احساس کنید دیگر الکل قادر به استخراج اسانس روغنی نیست. 
بهتر است از گل خشک استفاده نمایید. امّا اگر از گل تازه استفاده می‌شود سعی نمایید گل‌ها را قبل از طلوع آفتاب از بوته جدا نموده و در الکل قرار دهید. چرا که گل در این موقع بیش‌ترین میزان تولید اسانس روغنی را داراست.
پس از اتمام فرآیندها، الکل را با استفاده از فیلتر کاغذی تصفیه نمایید.
حال شما عطری آماده‌ی مصرف دارید.
به این روش تهیّه‌ی تنتور می‌گویند.
به منظور جلوگیری از فساد تنتور، پیشنهاد می‌گردد که از ظرف تیره استفاده و در مکان خنک و دور از آفتاب نگهداری شود. همچنین از آنتی اکسیدان‌هایی از قبیل ویتامین ای به وزن 1% کل استفاده گردد.
اگر بجای استفاده از اتانول از روغن‌هایی مثل جوجوبا، روغن زیتون، روغن بادام تلخ، روغن هسته‌ی انگور و ... استفاده شود، روغن ماساژ که برای استفاده روی پوست مناسب است تهیّه می‌شود.
شریف عطّار